فروم ایساتیس

با سلام و عرض خسته نباشید شما میتوانین با عضویت در این سایت به امکانات دیگری دست پیدا کنید
عضویت در 10 ثانیه انجام میشود

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

فروم ایساتیس

با سلام و عرض خسته نباشید شما میتوانین با عضویت در این سایت به امکانات دیگری دست پیدا کنید
عضویت در 10 ثانیه انجام میشود

فروم ایساتیس

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
با سلام خدمت کاربران و میهمانان ازین به بعد میتونین جدید ترین موضوعات رو در سام سایت مشاهده کنید

پاسخ‌های میرحسین‌موسوی به امیر محبیان

isatice
    isatice
    Site Director-General
    Site Director-General

افتخارات : 6 4
    جنسيت : ذكر
    تعداد پستها : 464
    امتياز ها : 1216
    تشكر : 9
    تاريخ عضويت : 2010-06-04

پاسخ‌های میرحسین‌موسوی به امیر محبیان  Empty پاسخ‌های میرحسین‌موسوی به امیر محبیان

پست من طرف isatice 2010-10-09, 6:54 am

مدير مركز مطالعات استراتژيك گفت: «موسوي به بنده گفت من هم به آقاي امامي كاشاني گفته‌ام كسي كه بخواهد در اين مملكت رئيس جمهور شود و جايگاه رهبري را نفهميده باشد، خيلي بايد كندذهن باشد».

به گزارش فارس، امير محبيان در دومين كنگره سراسري كانون دانشگاهيان ايران اسلامي كه در مشهد مقدس در حال برگزاري است، گفت:‌ «مهمترين مشكل ما با خاتمي اين بود كه در زمان رياست جمهوري وي، دنيا به راحتي دست ما را مي‌خواند و مي‌توانست حركات بعدي كشور را تشخيص دهد.»

وي همچنين به حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري دهم اشاره كرد و يادآور شد: «زماني كه افرادي به خيابان مي‌آيند و به نتيجه انتخابات اعتراض مي‌كنند، اين حركت ناشي از مدل‌هاي ذهني آنها است كه بايد آن را شناسايي و كنترل كرد.»

اين كارشناس مسائل سياسي همچنين تصريح كرد: «در مديريت ادراكات يك قانون عمومي وجود دارد كه بر اساس آن بايد همراه با اعتقادات مردم و در مسير آنها فعاليت كرد، يعني از زبان آنها نهايت بهره‌ را برد تا در اذهان عمومي واقع شويم.»

محبيان با تاكيد بر اينكه در حوزه جنگ نرم بايد تهاجمي عمل كنيم، در اين زمينه بايد ايجاد توقع كرده و به عنوان مثال همواره مدعي خسارات جنگ جهاني دوم باشيم.

وي با بيان اينكه مدل ذهني مردم تنها زماني تغيير مي‌كند كه برخي از مصاديق آن مدرن با واقعيت مطابق نباشد، خاطرنشان كرد: «بسياري از اتفاقات بعد از انتخابات نيز بر همين اساس رخ داد؛ چون در مدل زنده موجود از ميرحسين موسوي اينطور تصور مي‌شد كه وي محكوميتي كم‌تر دارد اما به آرمان‌هاي امام و انقلاب نزديك‌تر است.»

مدير مركز مطالعات استراتژيك آريا همچنين اضافه كرد: «بر اساس اين مدل ذهني بسياري از افراد، مشكلات و مخالفت‌هاي ميرحسين موسوي را نمي‌ديدند كه اين مسئله ناشي از مدل ذهني اشتباه برخي از اصولگرايان بود.»

محبيان در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: «بنده قبل از 14 بهمن پيش از انتخابات با موسوي ديداري داشتم كه در آن ديدار 3 سؤال از وي پرسيدم و موسوي نيز به سؤالات پاسخ داد.»

وي با بيان اينكه سؤال اول در خصوص اعتقاد موسوي به دولت محوري در كشور اختصاص داشت، يادآور شد: «موسوي در آن زمان گفت كه "من هم قبول دارم كه اكنون دولت‌محوري معنايي ندارد و حتي بسياري از شعارهاي احمدي‌نژاد را قبول دارم اما او نمي‌تواند شعارها را كه شعارهاي امام است، اجرايي كند.»

اين كارشناس مسائل سياسي دومين سؤال خود را به نوعي تعامل با حزب مشاركت و سازمان مجاهدين مرتبط دانست و تصريح كرد: «موسوي در آن زمان به بنده گفت كه اين احزاب را قبول ندارم و معقتدم كه خاتمي هم در برقراري ارتباط با آنها اشتباه كرده است.»

محبيان در همين زمينه اضافه كرد: «موسوي به بنده گفت "زماني كه معين براي كانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري با بنده مشورت كرد به او هشدار دادم كه تو يك عنصر خط امامي و ساده‌زيست هستي و با تكيه بر همين شعارها مي‌تواني موفق شوي اما او به سراغ شعارهاي ديگر رفت و شكست خورد.»

وي در ادامه به سومين سؤال خود از موسوي اشاره كرد و يادآور شد: «از موسوي در خصوص اختلاف نظرهايش با مقام معظم رهبري در زمان نخست‌وزيري سؤالاتي پرسيدم كه وي در پاسخ گفت كه با مقام معظم رهبري نسبت فاميلي دارد و اختلافات آن زمان نيز مربوط به مباحث حقوقي بود.»

اين كارشناس مسائل سياسي در همين زمينه افزود: «موسوي گفت كه "در آن زمان مقام معظم رهبري، رئيس جمهور كشور بود اما اختياري نداشت و من كه نخست وزير بودم حاضر نشدم از اختيارات خود بگذرم اما اكنون اصلا نخست وزير در كشور وجود ندارد و من هم به آقاي امامي كاشاني گفته‌ام كه كسي كه بخواهد در اين مملكت رئيس جمهور شود و جايگاه رهبري را نفهميده باشد خيلي بايد كندذهن باشد.»

محبيان همچنين با بيان اينكه نقش امام(ره) روز به روز در بيانيه‌هاي موسوي كمرنگ‌تر شد، اظهار داشت: «در نهايت شاهد بوديم كه همجنس‌گرايان نيز وارد بيانيه‌هاي موسوي شدند.»

اكنون 2024-05-11, 10:24 pm ميباشد