فروم ایساتیس

با سلام و عرض خسته نباشید شما میتوانین با عضویت در این سایت به امکانات دیگری دست پیدا کنید
عضویت در 10 ثانیه انجام میشود

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

فروم ایساتیس

با سلام و عرض خسته نباشید شما میتوانین با عضویت در این سایت به امکانات دیگری دست پیدا کنید
عضویت در 10 ثانیه انجام میشود

فروم ایساتیس

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
با سلام خدمت کاربران و میهمانان ازین به بعد میتونین جدید ترین موضوعات رو در سام سایت مشاهده کنید

قطبى: فينال بازى هاى غرب آسيا در زمين خاكى برگزار مى شود؟

isatice
    isatice
    Site Director-General
    Site Director-General

افتخارات : 6 4
    جنسيت : ذكر
    تعداد پستها : 464
    امتياز ها : 1216
    تشكر : 9
    تاريخ عضويت : 2010-06-04

قطبى: فينال بازى هاى غرب آسيا در زمين خاكى برگزار مى شود؟   Empty قطبى: فينال بازى هاى غرب آسيا در زمين خاكى برگزار مى شود؟

پست من طرف isatice 2010-09-22, 9:36 am

قطبى: فينال بازى هاى غرب آسيا در زمين خاكى برگزار مى شود؟   Ghotbi_afshin_10

هران IranSport.Net - افشين قطبى سرمربى تيم ملى در نشست خبرى عصر ديروز خود درباره حضور تيم ملى فوتبال ايران در مسابقه هاى غرب آسيا، اظهار كرد: در مدتى كه سرمربى تيم ملى بودم، تغييرات سازنده اى را در اين تيم ايجاد كرده ام كه مهم ترين آن ها تغيير فكر بازيكنان است و خوشحالم آن ها اكنون كه به اردوى تيم ملى دعوت مى شوند با تفكرى كاملا حرفه اى و پشتكار فراوان به اين تيم مى آيند. با تغييرات انجام شده تيم خوبى را ساخته ايم و البته تا جام ملت هاى آسيا بايد بيشتر تقويت شود.
    بازى هاى تداركاتى سازنده بود
    وى افزود: پس از آن كه اردوهاى خوبى در منطقه شرق آسيا داشتيم و در بازى هاى تداركاتى سازنده نتايج مطلوبى گرفتيم اكنون فرصت خوبى است تا در مصاف با تيم هاى غرب آسيا محك خوبى بخوريم. تيم هاى اين منطقه فوتبال خاص خود را دارند و از ويژگى هاى كنترلى بازى بهره مى برند. هدف تيم ايران از شركت در اين رقابت ها محك خوردن و كسب نتايج مطلوب است. بايد از زمان هاى باقى مانده به بهترين شكل استفاده كنيم و تيمى بسازيم كه در طول ۹۰ دقيقه بتواند بازى منسجم و قدرتمندانه اى را ارائه دهد.
    وى با اشاره به نوع بازى تيم ايران گفت: با همدلى به وجود آمده ميان كادر فنى، شرايط بازى تيم ملى هم تغيير كرده است. بازيكنان ما پس ازآن كه توپ را از دست مى دهند به سرعت سازماندهى لازم را پيدا مى كنند، آن ها از فضاهاى كوچك استفاده مطلوبى داشته و به خوبى مى توانند موقعيت هاى خطرناكى را روى دروازه حريف ايجاد كنند.
    سرمربى تيم ملى با ابراز رضايت از نتايج اين تيم در بازى هاى اخير گفت: در هر
    ۶ بازى گذشته تيم ملى پيروز بوديم كه
    ۵ پيروزى در خارج از خانه به دست آمد كه اين بسيار مطلوب است. ما تنها ۲ گل در اين ۶ بازى دريافت كرديم كه آمار مناسبى است. ما سعى مى كنيم در تورنمنت هاى دوستانه آتى نيز به شرايط مطلوب ترى برسيم. هرچند نتايجى كه تاكنون گرفته ايم بى نظير است.
    فينال بازى هاى غرب آسيا در زمين خاكى برگزار مى شود؟
    قطبى با انتقاد از مسئولان برگزارى تورنمنت غرب آسيا گفت: مسئولان برگزارى اين رقابت ها بايد ديدگاه شان حرفه اى تر شود. تيم هاى حاضر در اين مسابقه ها از مرحله نيمه نهايى تا فينال تنها ۴۸ ساعت براى ريكاورى فرصت دارند كه اين بسيار كم است. همچنين ۱۲ بازى در يك زمين برگزار مى شود كه در اين شرايط يا چمن آن زمين بى نظير است و يا در نهايت بازى فينال بايد در يك زمين خاكى برگزار شود. اين برنامه ريزى اصلا منطقى نيست.
    قطبى گفت: ايران تنها تيم غير عربى اين رقابت هاست و از اين بابت كه تيم هاى حاضر در تورنمنت موظفند بهترين تيم شان را به اين رقابت ها بياورند، خوشحاليم. تيم هاى عراق و اردن اين رقابت ها را بسيار جدى گرفته اند و آن را براى آماده سازى تيم شان همچون ايران مفيد مى دانند. موفقيت در تورنمنت غرب آسيا آسان نيست.
    از رسانه ها ممنونم
    قطبى با تشكر از رسانه ها گفت: از تمامى رسانه ها و كسانى كه در مدت اخير از تيم ملى حمايت كردند تشكر مى كنم. آن ها فضايى را باز كردند تا تيم ايران بتواند در فرصت كافى توانايى هايش را نشان داده و آماده تر شود. پيروزى هاى اخير تيم ملى را به آن ها و تمامى مردم ايران تبريك مى گويم.
    روحيه قهرمانى ايجاد كردم
    سرمربى تيم ملى فوتبال كه قرار است تا چندى ديگر به همراه تيم ايران در رقابت هاى غرب آسيا شركت كند، در ادامه گفت وگوى خود با خبرنگاران اظهار كرد: مهم ترين نكته اى كه من در تيم ايجاد كردم داشتن روحيه قهرمانى است. ما سعى كرده ايم كه روحيه پيروزى را در تيم حفظ كنيم. اين مهم نيست كه چه مشكلاتى بر سر راه پيروزى وجود دارد. هر مساله اى باشد ما بايد تلاش كنيم تا به قهرمانى برسيم. به عنوان نمونه وقتى براى بازى به چين رفتيم، زمينى را ديديم كه به شدت خراب بود. اما اين مساله تاثيرى بر روى فكر و يا عملكرد ما نداشت. ما در تيم ملى ياد گرفتيم كه با هر شرايطى براى پيروزى تلاش كنيم و اين نخستين عاملى است كه توانسته ام در تيم ملى ايجاد كنم.
    دفتر مجيدى بسته شده است
    وى در پاسخ به سوال خبرنگارى در ارتباط با خداحافظى مجيدى از تيم ملى گفت: من احترام زيادى براى استقلال، هوادارانش و كاپيتان اين تيم قائلم. من احترام مى گذارم به تصميمى كه مجيدى گرفته و آرزوى موفقيت براى او دارم. دفتر مجيدى براى من بسته شده است و در اين ۴ ماه بايد فكرم را بگذارم كه تيمى براى قهرمانى آماده كنم.
    از خود مجيدى بپرسيد
    قطبى در پاسخ به سوال ديگرى كه اشاره به اختلاف هاى مجيدى با يكى از اعضاى كادر فنى تيم ملى داشت، گفت: من فكر مى كنم اين سوالى است كه بايد از مجيدى پرسيد كه چرا از تيم ملى خداحافظى كرده اما من همچنان مى خواهم براى آرامش و تمركز تيم ملى تلاش تان را براى بازيكنانى انجام دهيد كه علاقه مند به حضور در تيم ملى هستند.
    وى ادامه داد: ديدگاه من در فوتبال حرفه اى، بين المللى و ملى است. اگر حس كنم هر بازيكنى مى تواند به كسب نتيجه خوب به تيم ملى كمك كند، او را به تيم دعوت مى كنم. اين هم اخلاقى است هم فنى. وقتى مسئوليت ساختن يك تيم بر عهده فردى قرار مى گيرد، بايد تمام تلاشش را انجام دهد كه بهترين ها را انتخاب كند. من هم در كادر فنى سعى مى كنم كه با مشورت با ديگران تصميم خوبى بگيرم. همان طور كه احساس مى كنم تصميم هاى خوبى گرفته ام. هيچ مشكل شخصى با هيچ بازيكنى ندارم و در انتخاب هايم نظر شخصى ام را كنار مى گذارم و تنها بر اساس هدف هاى ملى و فنى بازيكنانم را انتخاب مى كنم.
    به نظر پيروانى احترام مى گذارم
    سرمربى تيم ملى فوتبال در پاسخ به سوال ديگر در ارتباط با حضور سيد مهدى رحمتى در تيم اميد و احتمال مصدوميت اين بازيكن در بازى هاى آسيايى، گفت: به نظر من فاصله بين دروازه بان هاى ما و به طور كلى همه بازيكنان ما چندان زياد نيست. بايد بگويم كه رقابت اكنون در تيم ملى زياد است و فاصله ها كم. از طرفى من به تصميم پيروانى احترام مى گذارم چون مى دانم كه او هم به دنبال تيمى است كه بتواند در بازى هاى آسيايى قهرمان شود. ما بايد همه تلاش كنيم كه او به اين هدف مهم برسد. در مورد مصدوميت احتمالى رحمتى هم بايد بگويم اين مصدوميت احتمال دارد در هر زمانى براى بازيكنان به وجود آيد. شما صبح وقتى كه از تخت خوابتان پايين مى آييد احتمال دارد پايتان پيچ بخورد و مصدوم شويد. به طور كلى هدف ما كسب بهترين نتيجه براى همه رده هاى سنى تيم هاى ملى است و بايد براى رسيدن به اين نتايج همه كمك كنيم.
    ملى پوشان فريب نخورند
    افشين قطبى در ادامه گفت وگوى خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالى مبنى بر اينكه پس از پيروزى در ديدارهاى تداركاتى اخير چه ميزان قول قهرمانى مى دهيد، خاطرنشان كرد: اگر شما من را بشناسيد مى دانيد كه من هميشه براى پيروزى برنامه ريزى كرده ام و به هر تورنمنتى كه رفته ام براى پيروزى بوده است و آن هايى كه با فوتبال آشنايى دارند مى دانند كه بين بازى دوستانه و رقابت هاى رسمى فاصله زيادى وجود دارد. ما نبايد پس از چند برد در ديدار دوستانه خودمان را گم كنيم. ما بايد از اين ها استفاده كنيم تا تيم مان را براى قهرمانى آسيا آماده كنيم. ما همچنان بايد ادامه بدهيم. در اينجا جا دارد كه از سعيدلو و كفاشيان هم تشكر كنم كه همه تلاش شان را براى اينكه ما به قهرمانى برسيم انجام مى دهند.
    كدام قول قهرمانى؟
    وى در ادامه در مورد قول قهرمانى هم گفت: من نمى دانم اين قول از كجا آمده، شايد به دور اولى برمى گردد كه من سرمربى پرسپوليس بودم و قول قهرمانى دادم و آن قول هم محقق شد اما شرايط آن موقع فرق مى كرد. در آن زمان احساس كردم كه تيمم به يك انگيزه روانى نياز دارد و من قول قهرمانى دادم. اما اكنون اين مساله فرق مى كند. احساس مى كنم اين سوال از سوى خبرنگاران تكرارى شده و از آن ها مى خواهم در مورد سوال ديگرى فكر كنند. همان طور كه زندگى را نمى شود پيش بينى كرد نتيجه بازى فوتبال هم كه جزئى از زندگى است غير قابل پيش بينى است.
    سرمربى تيم ملى فوتبال در ادامه با اشاره به مسائل فنى اين تيم ادامه داد: اكنون ما تيمى را در اختيار داريم كه مى تواند توپ را خوب نگه دارد. چرخش توپ در تيم ما زياد شده است. وقتى توپ در اختيار ماست با پاس هاى تك ضرب آن را در زمين مى گردانيم. وقتى كه توپ را از دست مى دهيم، با اعتماد به نفس دفاع را از بالاترين نقطه ممكن شروع مى كنيم. امروز فاصله بين دفاع، هافبك و فوروارد ما كم شده است و راحت تر مى توانيم بازى را كنترل كنيم.
    سؤال حاشيه اى نكنيد
    افشين قطبى در ادامه در رابطه با ثبت شدن قول قهرمانى در قراردادش و مرخصى هايش، اين سوال را يك مورد حاشيه اى عنوان كرد و گفت: اينكه ما بخواهيم در جام ملت ها قهرمان شويم يك خواست شخصى است كه من از خودم انتظار دارم. نيازى نيست كه در قراردادم چيزى در اين مورد ثبت شود. در مورد پس از رقابت هاى قهرمانى آسيا هم هنوز فكر نكرده ام كه چه كارى انجام دهم. اما در مورد مرخصى هايم بايد بگويم من كنار خيلى از مربيان بين المللى كار كرده و با خيلى از مربيان بين المللى آشنا هستم. مربيان بين المللى بايد هم بازيكنان خودشان را خوب بشناسند و هم تيم هاى حريف را و به طور حتم نياز به مسافرت دارند. در مورد مسافرت هاى شخصى و كارى تنها لازم است كه با كفاشيان مذاكره كنم و او تشخيص مى دهد كه در كدام سفر حاضر شوم. اين مساله براى همه مربيان هست. از شما هم مى خواهم اگر اجازه مى دهيد به غير از سفرهاى كارى هر از چندگاهى هم به خانواده ام سر بزنم، اگر خبرنگاران مشكلى با اين كار ندارند. من مربى پروازى نيستم و همه توانم را براى موفقيت تيم ملى گذاشته ام.
    دوست داشتم در روزهاى فيفا
    بازى كنيم
    سرمربى تيم ملى در مورد رقابت هاى آتى و به ويژه مسابقه هاى غرب آسيا نيز گفت: در حقيقت نظر من اين بود كه ما در روزهاى فيفا بازى كنيم كه همه بازيكنان مان را در اختيار داشته باشيم و مى خواستم تيم اميد در رقابت هاى غرب آسيا شركت كند اما با توجه به اينكه اين رقابت ها در سطح بالايى برگزار مى شود، قرار شد كه تيم بزرگسالان در آن شركت كند. در مورد روز ۱۷ نوامبر كه
    فيفا دى است نيز بخش بين الملل رايزنى هايى را انجام داده و چند بازى را پيش بينى كرده است كه به دليل اين كه هنوز قراردادش امضا نشده، من نمى توانم آن ها را اعلام كنم. اين رقابت ها احتمالا به زودى از سوى ترابيان اعلام
    خواهد شد.
    ۲ مصدوم داريم
    سرمربى تيم ملى فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگارى در ارتباط با بازيكنان مصدوم تيم ملى و تركيب نهايى براى حضور در رقابت هاى غرب آسيا گفت: اكنون رضايى و نوروزى از پرسپوليس هر ۲ مصدوم هستند. مجيدى هم اعلام كرده كه همراه تيم نمى آيد. غلامى هم شرايط مشخصى براى ما ندارد. به اين ترتيب احتمال دارد كه خلعتبرى و حدادى فر جايگزين شوند تا ما با تركيب كامل به رقابت هاى پرفشار غرب آسيا برويم.
    هيچ تصميمى را با فشار رسانه ها نگرفته ام
    افشين قطبى در ارتباط با سوالى ديگر كه تفاوت فنى ديدارهاى ايران با كره جنوبى در مقدماتى جام جهانى و بازى دوستانه اخير را خواسته بود، گفت: من به رسانه ها خيلى احترام مى گذارم اما تاكنون هيچ تصميمى را با فشار رسانه ها نگرفته ام. تصميم هاى من هيچ ربطى به نظرات رسانه ها ندارد. من به آن ها احترام مى گذارم و مى دانم كه همه آن ها به دنبال موفقيت تيم ملى هستند ولى من با تيم ملى زندگى مى كنم و سعى مى كنم بازيكنانى را انتخاب كنم كه به ما كمك مى كنند. ساختن تيم ملى، انتخاب ۲۳ بازيكن از ميان بهترين ها نيست، ساختن تيم ملى اين است كه ۲۳ بازيكن را جمع كنيم كه مجموع آن ها يك تيم خوب باشد. در مورد اختلاف بازى ايران با كره در مقدماتى جام جهانى و دوستانه هم اگر بخواهم به شوخى بگويم تفاوتش فقط يك گل بود اما توجه كنيد كه امروز تيم ما از عقب تا جلو و از جلو تا عقب سراسر حمله و دفاع است. تيم ما سرعت خوبى دارد. همه در زمين وظيفه شان را مى شناسند. بعضى موقع ها لازم است كه زيبا بازى كنيم اما بعضى موقع ها پيروزى براى ما مهم تر است اما اين را بدانيد كه زيبا بازى كردن، بيشتر مواقع نتايج مثبتى را دارد. همان طورى كه تيمى مانند اسپانيا اين را ثابت كرد.
    قطبى در ادامه نشست خبرى اش در پاسخ به سوالى مبنى بر اين كه آيا بر اثر فشار رسانه ها فرهاد مجيدى و ميلاد ميداودى را به تيم ملى دعوت كرده ايد و اگر غير از اين است بايد توجه داشت كه ميداودى تنها ۴۵ دقيقه پيش از اعلام ليست تيم ملى بازى كرده بود، گفت: هميشه گفته ام كه مجيدى و ميداودى از بازيكنان بى نظير فوتبال ما هستند. بازى آن ها مقابل سپاهان فوق العاده بود اما آن زمان ما ليست تيم ملى را مشخص كرده بوديم. هميشه تاكيد كرده ام كه مجيدى كيفيتى دارد كه مى تواند بسيار به تيم ملى كمك كند اما هر زمان كه او را دعوت كرديم بنا به دلايلى نتوانست در تيم ما باشد. پيش از يك اردو مصدوم شد، در اردوى ديگرى پاسپورتش نرسيد و در اردوى بعد از آن دوباره شاهد مصدوميت او بوديم. ما فكر كرديم شايد دوباره شرايطش مساعد نباشد.
    قطبى گفت: فكر مى كنم رسانه ها بايد به تصميم سرمربى تيم كه تنها با هدف موفقيت تيم ملى بوده و هست احترام بگذارند. ما هميشه سعى مى كنيم بهترين ها را به تيم ملى دعوت كنيم و در انتخاب بازيكنان هيچ سياست ديگرى را در ذهن نداريم.
    به مهاجمانم اميدوارم
    قطبى در پاسخ به سوال ديگرى در مورد كيفيت مهاجمان تيم ملى گفت: من به تمام مهاجمان تيم ملى اميدوارم. همه آن ها عملكرد خوبى در ليگ دارند. در بازى هاى اخير ديديم كه مهرداد اولادى ۳ گل در يك بازى به ثمر رساند، آرش افشين ۴ گل در يك بازى زد، كريم انصارى فر هم در ۲ بازى اخيرش ۴ گل به ثمر رسانده يا اينكه برهانى پس از مدت ها باز هم گل مى زند. با اين شرايط آينده خوبى را براى تيم ملى مى بينم. تيم ملى نبايد تنها روى يكى ، دو مهاجم حساب ويژه باز كند، ضمن اينكه فوتبال هم نسبت به گذشته تغيير كرده و يك مهاجم علاوه بر خصوصيات بازى در خط حمله بايد كارآيى هاى ديگرى هم در تيم داشته باشد.
    هيچ كينه اى از شيث ندارم
    سرمربى تيم ملى در پاسخ به سوالى مبنى بر عدم دعوت شدن شيث رضايى و اين كه آيا شما با او مشكل داريد، گفت: هيچ كينه اى از هيچ بازيكنى از جمله شيث رضايى در دل ندارم. تاكنون هم نشان داده ام كه بدون در نظر گرفتن يك سرى از مسائل حاشيه اى هر بازيكنى كه كيفيت لازم را داشته باشد به تيم ملى دعوت مى كنم. كسانى را دعوت خواهم كرد كه به تيم ما كمك كنند و در تصميم هايم براى دعوت از بازيكنان ضمن در نظر گرفتن مسائل فنى ويژگى هاى اخلاقى، رفتارى و نظم و انضباط بازيكنان را هم اهميت مى دهم. عكس العمل بازيكنان براى من در قبال برد و باخت تيم، نيمكت نشينى، سكونشينى، حضور نداشتن در تركيب اصلى و ساير مسائل زندگى شان اهميت زيادى دارد. هر وقت احساس كنم شيث رضايى مى تواند با تمامى اين شرايط به تيم ملى كمك كند او را دعوت خواهم كرد. هرچند در پستى كه او بازى مى كند بازيكنان خوبى داريم و دليلى نمى بينم بازيكن جديدى را به تيم دعوت كنم.
    شفاف جواب مى دهم
    قطبى در واكنش به سوال يكى از خبرنگاران مبنى بر اينكه چراموضعگيرى هاى شفافى در قبال مطبوعات نداريد و اگر قرار است از دادن پاسخ هاى صريح به سوالات ما طفره برويد چرا كنفرانس خبرى برگزار مى كنيد، گفت: هميشه سعى كرده ام به سوالات شما جواب هاى شفاف دهم. ضمن اينكه تلاش مى كنم تا حاشيه هاى كمترى به تيم ملى راه پيدا كند. هر وقت شما سوال هاى حاشيه اى پرسيده ايد سعى كرده ام در پاسخ دادن موضوع را دور بزنم. بحث را به سمت ديگرى سوق دهم. از دادن پاسخ صريح طفره بروم چرا كه آرامش تيم ملى برايم بسيار مهم است. من هميشه نسبت به مطبوعات عقيده مثبت دارم. تخصص من مربى گرى است و تخصص شما نوشتن و نظر دادن. حال اگر نظرات خوب نباشد، به آن گوش نمى كنم. وى تاكيد كرد: قطعا ما مربيان بهتر از رسانه ها مى دانيم كه كدام نفرات بيشتر مى توانند به تيم ملى كمك كنند. شما در تمام تمرين ها و اردوهاى ما نيستيد و همراه با ما زندگى نمى كنيد كه همه چيز را دقيق بدانيد. شما هر روز مى توانيد هر مطلبى بنويسيد اما اگر من بخواهم به تمام مطالب شما عكس العمل نشان دهم نمى توانم مربى خوبى باشم.

اكنون 2024-05-10, 5:00 pm ميباشد